Jak spakować dziecko na kolonię letnią? Oto lista niezbędnych rzeczy

otwarta walizka

Samodzielny wyjazd dziecka na kolonię letnią quatromondis zawsze związany jest z pewnymi obawami i dylematami troskliwego rodzica tym bardziej, jeśli jest to pierwsza taka sytuacja. Wielu niekomfortowych zdarzeń można uniknąć, jeśli dziecko zostanie odpowiednio spakowane i zabierze wszystkie niezbędne rzeczy. Nadmiar również nie jest wskazany.

Plecak czy walizka?

Kolonie letnie quatromondis – zobacz więcej na https://quatromondis.pl/ – trwają około dwóch tygodni. To dość długi okres czasu, w którym dziecko nie będzie miało możliwości uprać swoich rzeczy. Trzeba więc wziąć ich odpowiednio dużo. Najwygodniej spakować je w walizkę na kółkach, ponieważ dużo łatwiej przemieszczać taki bagaż z autokaru do pokoju i z powrotem. Plecak czy torba do ręki mogą okazać się zbyt ciężkie i nieporęczne. W walizce rzeczy są mniej narażone na pogniecenie, a to również może być ważne dla dziecka. Najlepiej pakować ją w jego obecności. Gdy nasza pociecha wie, co ma spakowane, dużo łatwiej będzie jej rozdysponować swoimi ubraniami na poszczególne dni i na pewno unikniemy sytuacji niezadowolenia, gdyby po przyjeździe okazało się, że włożyliśmy do walizki rzeczy, których nasze dziecko nie lubi nosić. Będzie się wtedy czuć źle i niekomfortowo.

Lista niezbędnych rzeczy

Dziecko powinno zabrać ze sobą ubrania i bieliznę na każdy dzień pobytu na koloni quatromondis oraz jeszcze do tego niewielki zapas. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że będzie musiało nosić nieświeże ubrania. Absolutnie niezbędne są:
– bielizna i skarpetki – po jednej sztuce na każdy dzień,
– piżama,
– koszulki z krótkim rękawem – po jednej sztuce na każdy dzień,
– cieńsze koszulki z długim rękawem około 2-3 sztuk,
– grubsza bluza – 2 sztuki,
– długie spodnie 2-3 pary,
– krótkie spodenki 4-6 par,
– sukienki i spódniczki 2-3 pary,
– buty pełne – najlepiej dwie pary, sandały, klapki,
– kurtka przeciwdeszczowa,
– strój kąpielowy,
– ręcznik,
– niezbędne kosmetyki: pasta do zębów i szczoteczka, grzebień, gumki do włosów, szampon do włosów, mydło, gąbka,
– czapka z daszkiem,
– legitymacja szkolna,
Poza tym dziecko może jeszcze zabrać notes i długopis do pisania, ulubioną książkę, maskotkę czy latarkę. Trzeba jednak o tym pamiętać, że już same te absolutnie niezbędne rzeczy, tworzą całkiem duży bagaż.

Inne publikacje  Kolonie 2020 - oto kilka miejsc, które wyróżniają się na tle innych

Rzeczy wartościowe

Każde dziecko może zabrać ze sobą kieszonkowe, ale najlepiej będzie, gdy będą to małe nominały i monety. Kwota powinna wystarczyć na nieduże zakupy w postaci napojów, słodyczy i drobnych pamiątek. Nie zaleca się zabierania innych wartościowych rzeczy typu telefon czy aparat fotograficzny. Jeśli jednak dziecko zabierze je ze sobą, zawsze istnieje możliwość, by pozostawały w pokoju opiekuna, który w razie potrzeby udostępni te przedmioty dziecku. Program kolonii quatromondis jest na tyle ciekawy i urozmaicony, że uczestnik nie będzie miał czasu na korzystanie z telefonu. Jest to zdecydowanie wygodniejsze dla dziecka, rodzica oraz opiekuna. Kontakt z dzieckiem jest zawsze możliwy poprzez opiekuna każdej grupy.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *