Jak spakować dziecko na kolonię letnią? Oto lista niezbędnych rzeczy

otwarta walizka

Samodzielny wyjazd dziecka na kolonię letnią quatromondis zawsze związany jest z pewnymi obawami i dylematami troskliwego rodzica tym bardziej, jeśli jest to pierwsza taka sytuacja. Wielu niekomfortowych zdarzeń można uniknąć, jeśli dziecko zostanie odpowiednio spakowane i zabierze wszystkie niezbędne rzeczy. Nadmiar również nie jest wskazany.

Plecak czy walizka?

Kolonie letnie quatromondis – zobacz więcej na https://quatromondis.pl/ – trwają około dwóch tygodni. To dość długi okres czasu, w którym dziecko nie będzie miało możliwości uprać swoich rzeczy. Trzeba więc wziąć ich odpowiednio dużo. Najwygodniej spakować je w walizkę na kółkach, ponieważ dużo łatwiej przemieszczać taki bagaż z autokaru do pokoju i z powrotem. Plecak czy torba do ręki mogą okazać się zbyt ciężkie i nieporęczne. W walizce rzeczy są mniej narażone na pogniecenie, a to również może być ważne dla dziecka. Najlepiej pakować ją w jego obecności. Gdy nasza pociecha wie, co ma spakowane, dużo łatwiej będzie jej rozdysponować swoimi ubraniami na poszczególne dni i na pewno unikniemy sytuacji niezadowolenia, gdyby po przyjeździe okazało się, że włożyliśmy do walizki rzeczy, których nasze dziecko nie lubi nosić. Będzie się wtedy czuć źle i niekomfortowo.

Lista niezbędnych rzeczy

Dziecko powinno zabrać ze sobą ubrania i bieliznę na każdy dzień pobytu na koloni quatromondis oraz jeszcze do tego niewielki zapas. Pozwoli to uniknąć sytuacji, że będzie musiało nosić nieświeże ubrania. Absolutnie niezbędne są:
– bielizna i skarpetki – po jednej sztuce na każdy dzień,
– piżama,
– koszulki z krótkim rękawem – po jednej sztuce na każdy dzień,
– cieńsze koszulki z długim rękawem około 2-3 sztuk,
– grubsza bluza – 2 sztuki,
– długie spodnie 2-3 pary,
– krótkie spodenki 4-6 par,
– sukienki i spódniczki 2-3 pary,
– buty pełne – najlepiej dwie pary, sandały, klapki,
– kurtka przeciwdeszczowa,
– strój kąpielowy,
– ręcznik,
– niezbędne kosmetyki: pasta do zębów i szczoteczka, grzebień, gumki do włosów, szampon do włosów, mydło, gąbka,
– czapka z daszkiem,
– legitymacja szkolna,
Poza tym dziecko może jeszcze zabrać notes i długopis do pisania, ulubioną książkę, maskotkę czy latarkę. Trzeba jednak o tym pamiętać, że już same te absolutnie niezbędne rzeczy, tworzą całkiem duży bagaż.

Inne publikacje  Jak wysłać monitor kurierem?

Rzeczy wartościowe

Każde dziecko może zabrać ze sobą kieszonkowe, ale najlepiej będzie, gdy będą to małe nominały i monety. Kwota powinna wystarczyć na nieduże zakupy w postaci napojów, słodyczy i drobnych pamiątek. Nie zaleca się zabierania innych wartościowych rzeczy typu telefon czy aparat fotograficzny. Jeśli jednak dziecko zabierze je ze sobą, zawsze istnieje możliwość, by pozostawały w pokoju opiekuna, który w razie potrzeby udostępni te przedmioty dziecku. Program kolonii quatromondis jest na tyle ciekawy i urozmaicony, że uczestnik nie będzie miał czasu na korzystanie z telefonu. Jest to zdecydowanie wygodniejsze dla dziecka, rodzica oraz opiekuna. Kontakt z dzieckiem jest zawsze możliwy poprzez opiekuna każdej grupy.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *