Jak wybrać olejki do włosów?

Olejek do włosów

Olejowanie włosów jest zabiegiem, który może przynieść im szereg korzyści. Jeśli jednak ma być skuteczne, musimy pamiętać o tym, jak duże znaczenie ma przemyślany wybór olejków do włosów. Jak rozpoznać te najbardziej wartościowe? Kluczem do sukcesu wydaje się uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, jaka jest porowatość naszych włosów.

Olejki do włosów a porowatość

Nie ma uniwersalnych olejków do włosów, tak samo jak trudno o szampon, który pomagałby każdemu. Jeśli jednak określimy, w jakiej kondycji są włosy, z pewnością łatwiej będzie nam uzyskać odpowiedź na pytanie o to, jakiej wymagają opieki. Nie wszystkie olejki do włosów wnikają przecież w ich strukturę z tak samo dużą skutecznością (https://davines.pl/produkty/olejek/).

Jeśli olejowanie włosów ma spełnić nasze oczekiwania, w pierwszej kolejności powinniśmy zadać sobie pytanie o to, jakiej pielęgnacji wymagają nasze włosy. Warto więc pamiętać, że jako niskoporowate opisywane są te, których łuski ściśle przylegają do siebie. Włosy takie można rozpoznać po tym, że są śliskie i gładkie. Ich znakiem rozpoznawczym jest też oporność w przypadku zabiegów stylizacyjnych i motoryzacyjnych. Włosy wysokoporowate zwracają na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że są suche i zniszczone. Odstające łuski sprawiają, że mają też tendencję do puszenia się. Przeważnie są falowane i kręcone. Włosy średnioporowate łączą cechy obu typów. Nie są przesadnie suche, nie należą jednak również do włosów, które łatwo się układa.

Inne publikacje  Jaki makaron jest najzdrowszy?

Jak znaleźć najlepszy olejek do włosów?

Olejki do włosów o niskiej porowatości to zazwyczaj oleje nasycone charakteryzujące się niewielkimi cząsteczkami. Do tej grupy zalicza się przede wszystkim olej kokosowy i palmowy, dobrym pomysłem może jednak okazać się również zakup masła shea. Włosom średnioporowatym zadecydowanie bardziej przysłużą się oleje jednonienasycone. Świetnym wyborem będzie zatem nie tylko oliwa z oliwek i olej makadamia, ale również olej ze słodkich migdałów, z orzechów laskowych, olej z awokado i olej arganowy. Właściciele włosów wysokoporowatych także mają w czym wybierać. Najlepszą opcją są w ich wypadku te oleje, które charakteryzują się wysoką zawartością kwasów omega-3 oraz omega-6. Do tej grupy należy przede wszystkim olej lniany, olej z wiesiołka oraz olejek z kiełków pszenicy. Pomocny może okazać się jednak również olej z pestek winogron i olej z czarnuszki.

Bez względu na to, o jakim typie włosów mowa, olejowanie ich niewłaściwym olejkiem może przynieść wyjątkowo niekorzystne rezultaty. Błędy popełnione w momencie zakupu owocują zwiększeniem się sztywności włosów oraz ich skłonności do przetłuszczania się. Bywa i tak, że kondycja włosów nie pogarsza się, olejowanie nie przynosi jednak żadnych widocznych efektów, choć jest wykonywane zgodnie z zaleceniami specjalisty. Samodzielna ocena tego, jaki jest poziom porowatości włosów, może zawodzić. W przypadku wątpliwości warto więc poszukać wsparcia u zajmującego się nimi fryzjera lub u sprzedawcy znającego się na zabiegach pielęgnacyjnych.

Inne publikacje  Ból żołądka: przyczyny, co na ból żołądka?

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *