Jedziesz na Skiathos – koniecznie przeczytaj

SKIATHOS wyspa

Wakacje na wyspie Skiathos to przede wszystkim możliwość podziwiania malowniczych widoków, wypoczęcia na pięknej plaży oraz korzystania z lokalnych rozrywek. Jeśli ktoś wybiera się na urlop do Grecji, to koniecznie powinien wziąć pod uwagę właśnie tę wyspę.

JAKIE SĄ GŁÓWNE ZALETY SPĘDZENIA WAKACJI NA SKIATHOS?

Wyspa Skiathos to niezwykle malownicze miejsce. Kiedy odwiedza się je pierwszy raz, zachwyca już samym widokiem małych domków, których biel doskonale komponuje się ze złotym piaskiem i błękitnym morzem. Jednocześnie jest tam sporo zieleni i kwiatów. Jeśli ktoś lubi wędrować po lesie, będzie miał ku temu okazję. Poza tym można się przekonać jak wyglądają prawdziwe gaje oliwne.

Bez wątpienia wiele osób, które decydują się na wakacje w Grecji, nastawia się przede wszystkim na wypoczynek na plaży. Na wyspie Skiathos jest ich około 60 i są naprawdę wyjątkowe, zwłaszcza Koukounaries czy Megali Ammo. Właśnie na pierwszej z nich powstały wybrane sceny do filmu „Mammia Mia!”.

Każdy z turystów, który może sobie na to pozwolić, najchętniej zatrzymuje się w Hotelu Skiathos Palace. Nie dość, że jest luksusowy, to jego atrakcyjność podnosi jeszcze fakt, iż był chętnie odwiedzany przez księżną Dianę.

Inne publikacje  Pomysł na ciekawe ferie w Polsce

W miasteczku Skiathos można znaleźć wszystko, co jest potrzebne, aby się zrelaksować, zjeść coś dobrego oraz kupić pamiątki dla najbliższych. Klimat tej portowej miejscowości wprawia w dobry i błogi nastrój. Jednak jeśli ktoś będzie chciał się nieco rozruszać, może zrobić to w wybranym lokalu, w których odbywają się całonocne dyskoteki.

Miłośnicy zwiedzania nie znajdą na Skiathos zbyt wielu zabytków, ale jest tam kilka interesujących miejsc, które warto zobaczyć.

JAKIE MIEJSCA WARTO ODWIEDZIĆ NA SKIATHOS?

Miasto Skiathos leży na dwóch wzgórzach, a na jednym z nich znajduje się kościół Agios Nikolaos, a także wieża zegarowa, z której roztacza się piękny widok na wyspę. Chociaż dotarcie do tego punktu widokowego wymaga nieco wysiłku, to jednak warto podjąć ten trud. Na podziwianie krajobrazów mają również szansę osoby, które zdecydują się na wędrówkę do ruin twierdzy Kastro.

Kolejną propozycją, którą trzeba koniecznie uwzględnić w swoim planie pobytu na Skiathos jest Monastyr Panagia Evangelistria. To jeden z klasztorów znajdujących się w tamtejszych lasach. Został zbudowany w XVIII/XIX w. Legenda głosi, że właśnie w tym monastyrze została wzniesiona pierwsza flaga grecka, symbolizująca koniec panowania tureckiego.

Na Skiathos urodził się poeta, pisarz i tłumacz Aleksandros Papadiamantis. Mieszkał niedaleko portu, a w jego domu urządzone jest obecnie muzeum. Odwiedzając je można jeszcze bardziej urozmaicić swój urlop. Natomiast niewątpliwie wakacje na wyspie Skiathos mogą być wspaniałe i niezapomniane.

Inne publikacje  Kolonie tematyczne dla dzieci i nastolatków – najciekawsze propozycje

Przeczytaj również