Na co zwrócić uwagę przy zakupie głośnika bluetooth?

Głośnik bluetooth

Ostatnimi czasy na rynku urządzeń elektronicznych pojawiło się wiele nowości. Nie da się ukryć, że jedną z ciekawych propozycji jest głośnik bluetooth. Jak się jednak okazuje, pomimo stale wzrastającej jego popularności mało kto wie, na co zwracać uwagę podczas jego wybierania i kupowania. Jakie są więc najważniejsze cechy takiego głośnika?

Sposób zasilania

Od czego powinno się więc zacząć wybieranie takiego głośnika? Co jest na początku najważniejszą sprawą, od której powinno się zacząć? Od czego należy rozpocząć proces kupowania takiego urządzenia? Jak się okazuje, na samym początku najlepiej przejść do sprawy bardzo praktycznej, czyli tego, jak taki głośnik będzie zasilany.
Na rynku dostępne są dwa rozwiązania, czyli głośniki zasilany zwykłymi bateriami lub też taki, który posiada wbudowany akumulator. Czym się oba te rozwiązania cechują? Model bateryjny będzie z całą pewnością o wiele tańszy, a także lżejszym, więc będzie można go wygodnie przenosić. Wiedzieć jednak trzeba, że baterie będą zapewniały dość krótki czas działania, więc konieczne będzie częste wymienianie ich na nowe. Akumulator to z kolei rozwiązanie droższe, cięższe, a także wymuszające nieco większą obudowę głośnika. Z drugiej jednak strony takie modele działają dłużej.

Inne publikacje  Jedziesz na Skiathos - koniecznie przeczytaj

Parametry dźwięku

Kolejną sprawą, o której warto się dowiedzieć przed wyruszeniem do sklepu w celu zakupu głośnika bluetooth, to jakie powinny być jego parametry od strony jakości dźwięku. Przede wszystkim na początku dowiedzieć się trzeba, że takie głośniki nigdy nie będą grały tak dobrze, jak topowe zestawy audio za dziesiątki tysięcy złotych. Mimo jednak wszystko na kilka ich cech warto zwrócić uwagę.
Najważniejszą sprawą jest w tym wypadku oczywiście to, aby przyjrzeć się mocy takiego głośnika, która określać będzie jego głośność. Najlepiej wybierać modele mniej więcej około 20-30 W. Oprócz tego warto także mieć na uwadze to, jakie będzie w głośniku obecne pasmo prenoszenia oraz poziom zniekształceń.

Dodatkowe funkcje

Każdy głośnik bluetooth powinien być wyposażony w kilka przydatnych funkcji, które sprawią, że korzystanie z niego będzie przyjemniejsze i bardziej komfortowe. O czym więc trzeba wiedzieć w tym zakresie?
Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba, że dobry głośnik powinien być wyposażony w gniazdo kart pamięci. Dzięki temu będzie go można używać nie tylko poprzez sparowanie z jakimś zewnętrznym źródłem dźwięku, lecz będzie można puszczać muzykę również bez niego.
Kolejną ciekawą sprawą jest to, aby taki głośnik miał w sobie wbudowane radio. Dzięki temu słuchanie muzyki będzie możliwie właściwie wszędzie.
Na sam koniec dowiedzieć się jeszcze trzeba, że dobre modele mogą mieć wbudowany mikrofon. Do czego on będzie służył? Po połączeniu głośnika z telefonem możliwe będzie wykorzystywanie go jako zestawu głośnomówiącego.

Inne publikacje  Pałac Racot – czy warto go zwiedzić?

Jakość obudowy

Na sam koniec procesu wybierania takiego głośnika warto się jeszcze przyjrzeć temu, jak będzie prezentowała się jego obudowa. Jest to sprzęt używany głównie poza domem, więc będzie narażony na deszcz, pył czy też nawet częste upadki. Warto więc, aby obudowa była na to wszystko przygotowana.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *