Nagietek – właściwości, działanie

Nagietek

Higiena intymna to podstawa działań profilaktycznych w zapobieganiu infekcjom pochwy. Każda kobieta powinna utrzymywać okolice intymne w czystości. Warto odpowiednio myć i pielęgnować waginę, by utrzymać równowagę flory bakteryjnej pochwy. Skorzystajmy z dobrodziejstwa mądrej natury i wybierajmy specyfiki zawierające łagodzący wyciąg z nagietka. Jednym z takich kosmetyków jest płyn Lactacyd Pharma.

Dlaczego Lactacyd Pharma zawiera wyciąg z nagietka? Kojące działanie rośliny

Nagietek lekarski to jednoroczna bardzo popularna ogrodowa roślina ozdobna, ale także chętnie stosowana roślina zielarska. Stosowny jest przy chorobach i stanach zapalnych skóry. Surowcem zielarskim są wysuszone koszyczki nagietka albo wysuszone same kwiaty języczkowe. Nagietek lekarski ma właściwości przeciwzapalne i przeciwgrzybicze, przyspiesza gojenie się ran. Właśnie dlatego wyciąg z rośliny dodano do płynu Lactacyd Pharma o działaniu przeciwgrzybicznym.

Zewnętrznie stosuje się go bowiem przy stanach zapalnych skóry oraz błon śluzowych jamy ustnej i gardła, przy trudno gojących się ranach i owrzodzeniach żylakowatych podudzi. Wewnętrznie nagietek stosuje się przy chorobie wrzodowej żołądka i dwunastnicy, nieżytach żołądkach i jelit, chorobach pęcherzyka żółciowego.

Jak dobrać kosmetyki do higieny intymnej? Dlaczego warto wybrać płyn Lactacyd Pharma?

Grzybica pochwy to infekcja, która dotyka kobiety w różnym wieku. Typowe objawy to: swędzenie pochwy, pieczenie pochwy, upławy z pochwy. Schorzenie wywoływane jest przez drożdżaki Candida albicans. Grzyby te bytują stale w organizmie człowieka, jednak na co dzień nie stanowią zagrożenia. Sytuacja zmienia się, gdy dochodzi do zaburzenia równowagi we florze bakteryjnej układu pokarmowego albo pochwy. Grzybica pochwy w większości przypadków ma charakter endogenny, to znaczy, że jest wywołana przez drobnoustroje bytujące na co dzień w organizmie ludzkim, tyle że w mniejszych ilościach. Rzadziej dochodzi do zewnętrznych zakażeń kandydozą, choć i one się zdarzają. Możliwość pojawienia się zakażenia intymnego zależy także od stosowanych kosmetyków. Zrezygnujmy z perfumowanych i pieniących się płynów do kąpieli, które zawierają substancje mogące wywoływać podrażnienia okolic intymnych. Jeśli jesteśmy w trakcie leczenia grzybicy, stosujmy przeciwgrzybiczy płyn ginekologiczny Lactacyd Pharma, który łagodzi uczucie swędzenia, pieczenia i podrażnienia spowodowane przez grzybicę. Płyn wzbogacony jest o składnik przeciwgrzybiczy i kojący wyciąg z nagietka, dzięki czemu przywraca naturalną równowagę pH okolic intymnych, pozostawiając uczucie świeżości. Pomaga także w walce z nadmierną kwasowością okolic intymnych, przyjazną dla rozwoju Candida Albicans, odpowiedzialnych za grzybicę sromu i pochwy.

Inne publikacje  Lista świątecznych zakupów. Tego nie może zabraknąć w Twojej kuchni

Właściwa higiena miejsc intymnych zmniejsza prawdopodobieństwo infekcji intymnych. Pamiętajmy o właściwej pielęgnacji i wybierajmy odpowiednie kosmetyki. Idealnym wyborem w czasie infekcji będzie przeciwgrzybiczny płyn ginekologiczny Lactacyd Pharma, który zawiera kojący wyciąg z nagietka.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *