Pałac Racot – czy warto go zwiedzić?

Racot to miejscowość położona w odległości 70 km od Poznania. Znajduje się w niej klasycystyczny Pałac Racot, który został zbudowany pod koniec istnienia I Rzeczpospolitej dla wojewody i księcia Antoniego Jabłonowskiego.

Historia pałacu

Po zakończeniu budowy pałac w krótkim czasie przeszedł w ręce księcia orańskiego Wilhelma. W rękach niemieckich spadkobierców Wilhelma pałac Racot znajdował się do 1919 roku. Na mocy porozumień pokojowych po zakończeniu I Wojny Światowej pałac przeszedł w ręce państwa polskiego.
W okresie I Rzeczpospolitej pałac funkcjonował jako oficjalna rezydencja Prezydenta RP. W tym czasie powstała między innymi państwowa stadnina koni. Obecnie hodowane są w niej zarówno konie szlachetnej półkrwi, jak też konie rasy wielkopolskiej.

Sprawdź: https://quatromondis.pl/palac-racot

Jak można spędzić czas w Pałacu Racot?

Współcześnie Pałac Racot funkcjonuje jako centrum hotelowe oraz konferencyjne. Dostęp do stadniny koni sprawia, że można w niej korzystać z jazdy konnej, ale również wynajęcia bryczki, która pozwala na przejażdżkę wraz ze zwiedzaniem powozowni. Goście hotelu mogą również wykorzystać możliwości rekreacji w formie wędkowania w specjalnie przygotowanych do tego celu stawach. Bardziej aktywny wypoczynek to nie tylko jazda konna, ale również możliwość realizowania wycieczek rowerowych.
W miejscowości Racot można również zwiedzić wiele zabytkowych budynków. Obejmuje to między innymi wiatrak z XVIII wieku, czy młyn z przełomu XIX i XX wieku. Na terenie miejscowości można również zapoznać się z historyczną zabudową wsi i folwarku Racot. Obejmuje to między innymi ochronkę z początków XX wieku czy stację kolejową z tego samego okresu.

Inne publikacje  Co zwiedzać w Polsce zimą?

Co oferuje hotel?

Miejscowości Racot można odwiedzić w celu zwiedzenia choćby pałacu Racot podczas spędzania wolnego czasu na terenie województwa wielkopolskiego. Jednak można zdecydować się również na pobyt w hotelu stworzonym na terenie hotelu. W tym względzie pałac racot oferuje między innymi dostęp do ogrodów, tarasu. Skorzystać można z wygodnej rezerwacji miejsc w hotelu za pośrednictwem serwisów internetowych. na miejscu można zaś korzystać z całodobowej recepcji.
Dla gości w hotelu w Pałacu Racot przygotowano również możliwość korzystania z pokoju gier oraz oddającego historyczne realia, wspólnego salonu. Na terenie samego hotelu można zwiedzić zarówno stajnie, jak też Muzeum Powozów. Natomiast wyjątkowo prezentująca się okolica pozwala na wygodny wypoczynek na łonie natury.

Hotel funkcjonujący również jako centrum konferencyjne jest, także doskonałym miejscem do zorganizowania konferencji. W tym względzie goście mogą skorzystać z doskonale wyposażonych pokojów, które pozwalają na komfortowy wypoczynek. Do dyspozycji gości oddany jest między innymi sprzęt do prasowania, bezpłatne kosmetyki, ręczniki. Korzystać można z wentylatorów, które pozwalają zwiększyć wygodę przebywania w pokojach latem, a także z telewizji satelitarnej czy bezprzewodowego Internetu, który jest dostępny bezpłatnie na terenie hotelu.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *