Pomysł na ciekawe ferie w Polsce

W Polsce nie brakuje miejsc, gdzie można spędzić ferie zimowe w zgodzie z własnymi preferencjami i zainteresowaniami. Największy wybór jest bez wątpienia dla fanów śnieżnego szaleństwa, choć z roku na rok przybywa sporo alternatywnych propozycji również dla osób, które nie są fanami zimowego szusowania. Oto kilka ciekawych propozycji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Okolice Wisły i Szczyrku
Dla miłośników zimowego szaleństwa Wisła i Szczyrk to doskonałe destynacje. Wymagające stoki narciarskie o różnych stopniach trudności połączone z dobrym zapleczem gastronomiczno-hotelowym sprawiają, że o nudzie nie będzie mowy. Po całym dniu spędzonym na stoku lub na nartach biegowych można skorzystać z szerokiej oferty hotelowych stref wellness lub wybrać się na spacer po szlakach, w trakcie którego będzie można podziwiać piękne górskie krajobrazy. Dla fanów skoków narciarskich sporą atrakcją będzie skocznia narciarska w Wiśle, rodzinnym mieście Adama Małysza.

Bieszczady
Bieszczady to propozycja dla osób poszukujących ciszy, spokoju i wypoczynku blisko natury. Nie znajdziemy tutaj licznych barów, restauracji, dyskotek czy galerii handlowych. I choć pensjonatów, hoteli i klimatycznych domków z kominkami przybywa, wciąż jest tutaj dużo przestrzeni i spokoju, co daje gwarancję komfortowego wypoczynku. Ilość szlaków turystycznych w Bieszczadach sprawia, że większa część z nich będzie doskonałą propozycją na zimowy spacer: nie mamy tutaj dużych nachyleń terenu, trudnych warunków zbliżonych do Tatr czy wielu wymagających odcinków przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Zimowiska w Bieszczadach są dla każdego, każdy z nas znajdzie tu swój ulubiony kierunek, zarówno doświadczony wspinacz górski, jak i rodzina z dziećmi. Poza górskimi wędrówkami do naszej dyspozycji są liczne muzea, skanseny czy zabytkowe cerkwie, które warto zwiedzić.

Inne publikacje  Jak spakować dziecko na kolonię letnią? Oto lista niezbędnych rzeczy

Termy
Dla miłośników słodkiego lenistwa podczas ferii baseny termalne będą strzałem w dziesiątkę. Najbardziej znane termy w Polsce zlokalizowane są w okolicach Podhala: Białka Tatrzańska, Bukowina czy Chochołów. W innych częściach Polski znajdziemy je na poznańskiej Malcie oraz w Mszczonowie i Uniejowie. Baseny termalne nie tylko doskonale odprężają i relaksują. Warto również pamiętać o ich dobroczynnym wpływie na wiele schorzeń i dolegliwości. Termy najczęściej są połączone z dużymi parkami wodnymi, gdzie najmłodsze pociechy mogą cały dzień korzystać z wodnych atrakcji.

Kraków
Na koniec propozycja dla fanów zwiedzania i zgłębiania fascynującej historii Polski. Kraków to niewątpliwie perła polskiej architektury i miasto o magicznym klimacie. Lista zabytków do zwiedzania jest długa: Wawel, Rynek Główny i jego podziemia, Kościół Mariacki, Sukiennice, Ołtarz Wita Stwosza, Teatr Słowackiego czy Barbakan. Będąc w Krakowie koniecznie warto zobaczyć kopalnię soli w Wieliczce i poznać jej historię. Kraków ma bardzo bogate zaplecze hotelarsko-gastronomiczne, dlatego ferie możemy spędzić zgodnie z własnymi preferencjami, czy to w luksusowym hotelu czy w przytulnym apartamencie lub pensjonacie.

To tylko niektóre propozycje ciekawych kolonii tematycznych dla dzieci, których jest o wiele więcej. Wybierając dziecku wyjazd warto jest na spokojnie prześledzić wszystkie oferty, aby mieć pewność że dokonaliśmy najlepszego wyboru.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *