Pomysł na ciekawe ferie w Polsce

W Polsce nie brakuje miejsc, gdzie można spędzić ferie zimowe w zgodzie z własnymi preferencjami i zainteresowaniami. Największy wybór jest bez wątpienia dla fanów śnieżnego szaleństwa, choć z roku na rok przybywa sporo alternatywnych propozycji również dla osób, które nie są fanami zimowego szusowania. Oto kilka ciekawych propozycji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Okolice Wisły i Szczyrku
Dla miłośników zimowego szaleństwa Wisła i Szczyrk to doskonałe destynacje. Wymagające stoki narciarskie o różnych stopniach trudności połączone z dobrym zapleczem gastronomiczno-hotelowym sprawiają, że o nudzie nie będzie mowy. Po całym dniu spędzonym na stoku lub na nartach biegowych można skorzystać z szerokiej oferty hotelowych stref wellness lub wybrać się na spacer po szlakach, w trakcie którego będzie można podziwiać piękne górskie krajobrazy. Dla fanów skoków narciarskich sporą atrakcją będzie skocznia narciarska w Wiśle, rodzinnym mieście Adama Małysza.

Bieszczady
Bieszczady to propozycja dla osób poszukujących ciszy, spokoju i wypoczynku blisko natury. Nie znajdziemy tutaj licznych barów, restauracji, dyskotek czy galerii handlowych. I choć pensjonatów, hoteli i klimatycznych domków z kominkami przybywa, wciąż jest tutaj dużo przestrzeni i spokoju, co daje gwarancję komfortowego wypoczynku. Ilość szlaków turystycznych w Bieszczadach sprawia, że większa część z nich będzie doskonałą propozycją na zimowy spacer: nie mamy tutaj dużych nachyleń terenu, trudnych warunków zbliżonych do Tatr czy wielu wymagających odcinków przeznaczonych tylko dla profesjonalistów. Zimowiska w Bieszczadach są dla każdego, każdy z nas znajdzie tu swój ulubiony kierunek, zarówno doświadczony wspinacz górski, jak i rodzina z dziećmi. Poza górskimi wędrówkami do naszej dyspozycji są liczne muzea, skanseny czy zabytkowe cerkwie, które warto zwiedzić.

Inne publikacje  Tanie wakacje - kiedy najlepiej kupić wycieczkę

Termy
Dla miłośników słodkiego lenistwa podczas ferii baseny termalne będą strzałem w dziesiątkę. Najbardziej znane termy w Polsce zlokalizowane są w okolicach Podhala: Białka Tatrzańska, Bukowina czy Chochołów. W innych częściach Polski znajdziemy je na poznańskiej Malcie oraz w Mszczonowie i Uniejowie. Baseny termalne nie tylko doskonale odprężają i relaksują. Warto również pamiętać o ich dobroczynnym wpływie na wiele schorzeń i dolegliwości. Termy najczęściej są połączone z dużymi parkami wodnymi, gdzie najmłodsze pociechy mogą cały dzień korzystać z wodnych atrakcji.

Kraków
Na koniec propozycja dla fanów zwiedzania i zgłębiania fascynującej historii Polski. Kraków to niewątpliwie perła polskiej architektury i miasto o magicznym klimacie. Lista zabytków do zwiedzania jest długa: Wawel, Rynek Główny i jego podziemia, Kościół Mariacki, Sukiennice, Ołtarz Wita Stwosza, Teatr Słowackiego czy Barbakan. Będąc w Krakowie koniecznie warto zobaczyć kopalnię soli w Wieliczce i poznać jej historię. Kraków ma bardzo bogate zaplecze hotelarsko-gastronomiczne, dlatego ferie możemy spędzić zgodnie z własnymi preferencjami, czy to w luksusowym hotelu czy w przytulnym apartamencie lub pensjonacie.

To tylko niektóre propozycje ciekawych kolonii tematycznych dla dzieci, których jest o wiele więcej. Wybierając dziecku wyjazd warto jest na spokojnie prześledzić wszystkie oferty, aby mieć pewność że dokonaliśmy najlepszego wyboru.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *