Tanie wakacje – kiedy najlepiej kupić wycieczkę

wycieczki objazdowe

Wakacje za granicą kojarzą się z dużymi wydatkami, dlatego wiele osób rezygnuje z takiej przyjemności. Jednak wcale tak nie musi być. Można dużo zaoszczędzić i pozwolić sobie na wyjazd na wymarzone wakacje. Wystarczy wiedzieć, kiedy dokładnie kupić bilet na wakacje oraz jakie opcje z oferty wybrać, by komfortowo wypocząć, a jakie będą zbędne i można z nich zrezygnować.

Kiedy kupić wycieczkę w biurze podróży?

Najwięcej osób decyduje się na wyjazdy zagraniczne organizowane przez biura podróży. Wycieczki objazdowe czy też połączone z kilkudniowym wypoczynkiem w jednym miejscu to najpopularniejsze oferty praktycznie każdego biura podróży. Regularne ceny wycieczek, szczególnie do bardziej egzotycznych krajów mogą przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto czekać na promocje przygotowywane przez biura podróży. Kiedy zatem ceny wycieczek będą najbardziej korzystne?

Najlepiej korzystać z promocji, które popularnie nazywane są first i last minute. Są to okazje uzależnione od czasu, jaki pozostał od momentu wykupienia oferty do dnia wyjazdu. Oferta first minute polega na tym, że wycieczkę wykupuje się na długo przed planowanym wyjazdem. Niekiedy jest to nawet pół roku albo nawet rok przed wyjazdem. Oferta last minute polega na wykupieniu wycieczki na krótko przed wyjazdem – tydzień, a nawet kilka dni. Wtedy ceny wycieczek obniżone są nawet o 50-60% w porównaniu do ceny regularnej.

Inne publikacje  Pomysł na ciekawe ferie w Polsce

Trzeba jednak pamiętać, że z takimi wyjazdami mogą wiązać się pewne niedogodności. Nie można przede wszystkim zmienić daty wyjazdu, co w przypadku wyjazdu last minute może wiązać się z brakiem czasu na załatwienie wszelkich formalności. Z kolei w przypadku oferty first minute trzeba pamiętać o tym, że konkretny okres należy wyłączyć z planowania innych rzeczy. Zawsze trzeba też się liczyć z wydarzeniami losowymi, które mogą pokrzyżować wyjazd.

 

Jak jeszcze można zaoszczędzić na kupnie wycieczki?

Chcąc jeszcze więcej zaoszczędzić na wycieczce zagranicznej można wybrać tylko część z opcji proponowanych przez biuro podróży, albo zdecydować się na hotel o nieco niższym standardzie np. zamiast czterogwiazdkowego wybrać trzygwiazdkowy w podobnej lokalizacji. Tańsze mogą być też wycieczki, w których jako miejsce noclegu wybiera się hotele położone nieco dalej od centrum miasta czy np. plaży bądź stoku (wszystko zależy od rodzaju wycieczki).

Warto też dokładnie dowiedzieć się, jak dokładnie wygląda kwestia wyżywienia – czy wszystko wliczone jest w cenę, czy też trzeba będzie dodatkowo za coś płacić. Chcąc skorzystać praktycznie ze wszystkich atrakcji, jakie oferuje hotel, warto dopłacić kilka złotych za opcję full lub total All inclusive, by później na miejscu nie przeżyć niemiłego rozczarowania przy konieczności uregulowania dodatkowego rachunku.

Inne publikacje  Najciekawsze pomysły na wakacje dla dzieci

 

Kiedy kupić bilety, gdy samodzielnie organizujemy wyjazd zagraniczny?

Decydując się na samodzielne zorganizowanie wycieczki zagranicznej, warto regularnie sprawdzać ceny biletów. Przewoźnicy, szczególnie linie lotnicze, bilety w promocyjnych cenach również oferują na długo przed planowaną datą odlotu lub na kilka dni przed. Warto śledzić kształtowanie się cen, by w odpowiednim momencie wykupić bilety na interesujący okres.

Przeczytaj również