Wybieramy piżamy dla dzieci

Każde dziecko musi dobrze i wygodnie spać. Potrzebuje więc zapewniającego komfort ubrania i odpowiedniego łóżka. Wybór nocnej bielizny jest stosunkowo duży, ale musimy pamiętać, że piżamy dla dzieci muszą być przede wszystkim wygodne, by nic nie uciskało odpoczywającego malucha. Ponadto, warto, by nocne ubrano było ładne i zachęcało do nocnego wypoczynku.

Jak wybierać piżamy dla dzieci?

Maluchy lubią ładne i kolorowe piżamy dla dzieci, ale rodzice muszą czuwać nad tym, by ubranie było wygodne. Przede wszystkim bardzo ważne są odpowiednie gumki w dekolcie. Zbyt mały dekolt sprawi, że bluzkę trudno będzie założyć, a zdejmowanie może być bardzo bolesne, co sprawi, że maluch szybko odrzuci takie ubranie. W piżamach dla dzieci zazwyczaj są ściągacze, co jest bardzo dobrym rozwiązaniem, gdyż dzięki temu rękawy i nogawki utrzymują się na miejscu podczas niespokojnego snu dziecka. Zwróćmy jednak uwagę, by ściągacze nie były zbyt wąskie, co utrudni zakładanie i zdejmowanie piżamy. Ponadto jeśli są zbyt wąskie, mogą maluchowi przeszkadzać w czasie odpoczynku i snu.

Czy bawełniane piżamy dla dzieci są najlepsze?

Kupując piżamy dla dzieci zwróćmy uwagę na to, by były wykonane z naturalnego materiału. Wiosną i latem, kiedy na dworze jest ciepło, i noce bywają gorące, najlepsza jest wiskoza, a gdy jest nieco zimniej, idealna będzie bawełna. Na lato wybierzmy piżamę składająca się z krótkich spodenek i koszulki z krótkim rękawkiem, zaś na zimę – z długimi rękawkami i nogawkami. Bawełna jest cieplejsza i absorbuje pot, natomiast wiskoza jest świetna dla alergików i doskonale chłodzi. Najlepsza jest bawełna organiczna, której proces produkcji jest starannie kontrolowany, a przy jej uprawie wykorzystywane są nieszkodliwe dla środowiska substancje. Bawełna tego typu nie kumuluje szkodliwych substancji, a dzięki naturalnej hodowli zachowuje czystość i delikatność. Włókna organicznej bawełny są mocniejsze, bardziej wytrzymałe, odporne na rozciąganie i mechacenie, ponieważ nie są osłabione silnymi chemicznymi środkami czyszczącymi i barwnikami. Taka bawełna jest milsza w dotyku, bardziej miękka i nie ma drażniącego, chemicznego zapachu. Piżamy dla dzieci nie powinny krępować ruchów maluchów. Jeśli kupujemy piżamę do przedszkola, zwróćmy uwagę na to, by dziecko mogło samodzielnie ją założyć – najlepiej sprawdzi się więc prosta piżama na gumce, bez suwaków czy innych elementów ozdobnych. Pozwólmy dziecku wybrać kolor i nadruk na piżamie, gdyż ubranie z ulubionym motywem sprawi, że malec będzie chętnie kładł się do łóżka.

Inne publikacje  Nagietek – właściwości, działanie

Wybierając piżamy dla dzieci zwróćmy uwagę na to, by były nie tylko wygodne, lecz i bardzo ładne.

Dzieci mają swoje ulubione motywy i chętnie zakładają ubrania nimi zdobione. Dzięki temu maluch będzie kładł się do łóżka z przyjemnością.

Źródło: https://hellomorning.pl/pl/32-pizamy-dla-dzieci

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *