Jak wyglądają kolonie w szkole zwiadowców?

Szkoła zwiadowców

Kolonie w Szkole Zwiadowców są niezwykle popularne wśród starszych dzieci i młodzieży. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej.

Program kolonii

Kolonie opierają się na konwencji Szkoły Zwiadowców. W programie kolonii uwzględnione są różne rodzaje zajęć w formie specjalistycznego szkolenia przez mistrzów. Na koniec szkolenia uczestnik kolonii ma możliwość wstąpienia w szeregi Zwiadowców oraz otrzymuje liść dębu. Na samym początku kolonii uczestnicy dzieleni są na grupy, w ramach których współpracują podczas wykonywania różnych zadań. Kolonie przeznaczone są dla samodzielnych dzieci w wieku od dziewięciu do siedemnastu lat.

Łucznictwo

Wśród głównych zajęć organizowanych na koloniach w Szkole Zwiadowców można wskazać łucznictwo. Łucznictwo realizowane jest w formie zajęć na strzelnicy na otwartym terenie, który jest w odpowiedni sposób zabezpieczony. Uczestnicy kolonii mogą sprawdzić się w realnych ćwiczeniach oraz zapoznać z budową oraz funkcjami poszczególnych rodzajów łuków. W trakcie trwania Szkoły Zwiadowców uczestnicy mają możliwość brania udziału w bitwach łuczniczych, dzięki którym mogą sprawdzić swoje umiejętności. Uczestnicy kolonii oprócz łuków zapoznają się również z innymi rodzajami broni, takimi jak specjalistyczne noże oraz broń pneumatyczna.

Terenoznawstwo

Szkoła Zwiadowców to również doskonała okazja do nauki orientacji w terenie oraz poruszania się po lesie, zgodnie ze znacznikami terenu. Terenoznawstwo jest bardzo istotne podczas aktywnego spędzania czasu przez uczestników kolonii, dlatego stanowi jeden z głównych punktów organizowanych obozów. Terenoznawstwo w bezpośredni sposób wiąże się również z kartografią, która także jest szeroko prezentowana w programie kolonii. Dzięki kartografii uczestnicy kolonii mają możliwość zapoznania się ze specyfiką tworzenia map, ich odczytywania, a także wykorzystywania podczas zajęć terenowych w lesie. Nauka obejmuje także umiejętność wyznaczania kierunków świata oraz korzystanie z kompasu.

Inne publikacje  Jak zorganizować dziecku ferie?

Kodowanie

Uczestnicy kolonii podczas organizowanych obozów nabywają także umiejętności logicznego myślenia poprzez udział w różnych zajęciach zorganizowanych. Wśród nich można wyszczególnić między innymi kodowanie, które jest niezwykle przydatne w życiu codziennym, ale także podczas nauki szkolnej. Kodowanie obejmuje przede wszystkim naukę szyfrowania. Podczas kolonii uczestnicy rozwiązują także zagadki oraz uczą się sztuki kamuflażu. Kamuflaż jest niezwykle przydatny podczas zajęć w lesie, a także niewidocznego przemieszczania się w trakcie wykonywania różnych zadań.

Sztuki walki

W Szkole Zwiadowców uczestnicy kolonii mogą trenować różne, nieoczywiste sztuki walki. Wśród nich wymienia się przede wszystkim łucznictwo, ale nie tylko. Szczególny nacisk kładzie się również na naukę obsługi specjalistycznych noży, a także broni pneumatycznej, na przykład w postaci wiatrówek. Z wiatrówki korzysta się na zabezpieczonej strzelnicy, dzięki czemu możliwe jest doskonalenie swoich umiejętności strzelniczych. W programie Szkoły Zwiadowców można również znaleźć fechtunek, czyli naukę podstaw władania mieczem.

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *