Jak wykorzystać ferie zimowe dziecka?

dzieci przed namiotem

 

Wszystkie dzieci uczęszczające do szkoły wyczekują ferii. Ta przerwa w trakcie roku szkolnego daje oddech, odrobinę wypoczynku i oderwania od codziennej nudnej codzienności z zeszytami i książkami w tle. Jak zaplanować dla dzieci zimowiska? W jaki sposób najlepiej wykorzystać ferie? Poniżej garść podpowiedzi i wskazówek, z których mogą skorzystać wszyscy rodzice.

Planujemy rodzinne ferie

Ferie to idealny moment, aby zaplanować dla całej rodziny jakiś krótki odpoczynek. Nie da się ukryć, że od wakacji, które są latem, do ferii mających miejsce w styczniu lub w lutym, mija kilka długich miesięcy. W tym czasie zarówno dzieci, jak też rodzice, najczęściej intensywnie pracują. Najwyższa pora zregenerować się. Rodzinne ferie warto planować już wcześniej, ponieważ w popularnych ośrodkach zimowych w Polsce zwykle zajęte są wszystkie miejsca. Jeśli nie pomyśli się o tym z wyprzedzeniem, noclegi w przystępnych cenach zwyczajnie będą zajęte. Ferie to też czas organizowania wyjazdów grupowych, które są domeną firm turystycznych zajmujących się takimi usługami. Dlatego też rezerwacja miejsca na wypoczynek dla rodziny musi odbywać się wcześniej. Gdzie warto wyjechać w Polsce? W Tatry Bieszczady, do Beskidu Śląskiego lub w Karkonosze i Sudety. W tych wszystkich miejscowościach można wspaniale spędzać czas, nawet jeżeli brakuje śniegu. Stoki narciarskie najczęściej są sztucznie naśnieżane, dlatego możliwe jest białe szaleństwo nawet wtedy, gdy w innych częściach Polski panują dodatnie temperatury.

Inne publikacje  Jedziesz na Skiathos - koniecznie przeczytaj

Zimowe wyjazdy dla dzieci

Jeśli rodzice nie mogą zaplanować sobie urlopu na czas ferii zimowych, można pomyśleć o wyjeździe tylko dla dzieci. Zorganizowaniem takiego wyjazdu najlepiej zająć się już wczesną jesienią, kiedy firmy robiące zimowiska mają jeszcze dużo wolnych miejsc. To właśnie wtedy można wybierać z szerokiej oferty wyjazdów, które organizowane są na terenie Polski, jak też z wycieczek zagranicznych. Ciekawą opcją są na przykład obozy narciarskie, snowboardowe, łyżwiarskie. Podczas takich wyjazdów dzieci uczą się jeździć na nartach lub snowboardzie, lub też rozwijają już posiadane umiejętności. Dla miłośników ruchu, którzy uwielbiają aktywnie spędzać czas, kilka dni na wyjeździe z rówieśnikami to na pewno wspaniały sposób na spędzenie ferii.

Wycieczki do ciepłych krajów

Firmy organizujące wyjazdy dla dzieci, które na przykład specjalizują się w obozach językowych, na ferie zimowe często przedstawiają propozycje wyjazdów do ciepłych krajów. Można zdecydować się na przykład na obóz językowy, który będzie odbywał się gdzieś poza granicami Polski, gdzie jest łagodniejszy klimat, a zima cieplejsza. To dobra opcja dla dzieci trochę starszych, bardziej samodzielny, które nie będą obawiały się takiego wyjazdu. Jest wiele ciekawych sposobów na zagospodarowanie ferii dla swojego dziecka. Warto zdecydować się na jeden z nich, a następnie odpowiednio wcześniej zabrać za przygotowanie.

Inne publikacje  Kolonie 2020 - oto kilka miejsc, które wyróżniają się na tle innych

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *