Jak wysłać monitor kurierem?

jak wyslac monitor

Transportowanie towarów nie jest rzeczą łatwą. Każdy pakunek bowiem powinien być odpowiednio zabezpieczony i zapakowany, poszczególne paczki muszą być ułożone w samochodzie w sposób uniemożliwiający ich przesuwanie się. Ponadto należy dowieźć przesyłkę w nienaruszonym stanie i na czas. Istnieje mnóstwo przedmiotów, których transport jest szczególnie trudny. Są to wszelkie przedmioty kruche, szklane i w większym stopniu narażone na uszkodzenie. Jak zatem zabezpieczyć je przed wysyłką?

1.     Odłącz wszystkie kable przyłączone do monitora.

Niezwykle ważną czynnością przed zapakowaniem monitora jest sprawdzenie jego stanu technicznego. Należy upewnić się, czy na ekranie nie ma zadrapań lub uszkodzeń. Po obejrzeniu sprzętu trzeba odłączyć od niego wszelkie przyłączone przewody, a następnie umieścić je w woreczku lub torebce.

2.     Znajdź kartonowe pudełko.

Jeśli posiadasz oryginalne kartonowe opakowanie, umieść w nim monitor. Gdy natomiast nie masz takiego, należy wykonać je samemu. Warto w tym celu odwiedzić pobliski market, w którym na pewno zajdą się niepotrzebne kartony, można też kupić je w sklepie papierniczym, bądź nabyć w lokalu handlowym ze sprzętem RTV i AGD. Uprzednio należy zmierzyć wszystkie boki monitora i wybrać takie pudełko, aby było niewiele większe od towaru, jaki chcemy zapakować.

Inne publikacje  Brzydki zapach z ust - przyczyny

3.     Zabezpiecz monitor styropianem i folią bąbelkową.

Monitor powinno się owinąć w folię bąbelkową. W rogi kartonu należy włożyć kliny ze styropianu tak, aby monitor nie miał możliwości poruszania się podczas transportu. Zabezpieczone kable powinno się umieścić w jednym z rogów kartonu. Wszelkie przestrzenie można wypełnić groszkiem styropianowym lub folią bąbelkową. Te zabezpieczenia zapewnią ochronę przesyłki podczas transportu.

4.     Zaklej pudełko taśmą klejącą i nalep potrzebne etykiety.

Aby zapobiec wysunięciu się monitora podczas podróży, należy szczelnie i dokładnie zakleić klapy paczki. Można to zrobić, używając taśmy klejącej do pakowania. Kolejną ważną czynnością jest przyklejenie niezbędnych etykiet, a także adresu dostawy. Można także nalepić na karton naklejkę: Ostrożnie, uwaga szkło itp.

5.     Umieść monitor na palecie euro.

Zgodnie z wymogami firm kurierskich monitory podczas transportu powinny znajdować się na palecie euro mającej wymiary 120 cm x 80 cm. Kartonowa przesyłka musi być umieszczona na niej pionowo i na środku, aby waga rozmieszczona była równomiernie. Następnie należy zabezpieczyć paczkę pasami mocującymi, a na koniec zawinąć ją w folię strecz. Paletę można nabyć w skupie palet lub firmach transportowych takich jak Raben czy UPS. Warto skorzystać także z usług firmy Schenker, będącej przedsiębiorstwem logistycznym, które zajmie się pakowaniem i transportem danej przesyłki.

Inne publikacje  Zawód przyszłości

6.     Oddaj przygotowany towar kurierowi.

Tak przygotowana przesyłka może być oddana kurierowi, który dostarczy ją na odpowiedni adres. W tym miejscu warto powierzyć to zadanie sprawdzonej firmie logistycznej, która ma doświadczenie w przewożeniu tego typu przedmiotów. Transport monitora bowiem wymaga szczególnej ostrożności. Warto skorzystać z usług firmy Schenker, która jest wiodącą spółką w branży logistycznej.

Przeczytaj również